Świece to dewocjonalia, które od wieków towarzyszą w wielu ważnych obrzędach religijnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Kościoła poszczególne sklepy oferują bogaty wybór świec oraz pozostałych akcesoriów o charakterze religijnym.

Świece liturgiczne w bogatej odsłonie

Świece to produkty, które można powszechnie nabyć w wielu sklepach liturgicznych, zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Ich wybór jest bardzo bogaty. Obecnie na rynku oferowane są różnorodne świece kościelne o różnorodnych rozmiarach oraz kolorach. Dzięki szerokiej ofercie można wybrać świecę idealną do każdej, ważnej uroczystości kościelnej.

Ze względu na panującą w kościele chrześcijańskim tradycję każda z oferowanych świec jest wykonana z oleju lub wosku. Poszczególne, tego typu akcesoria wyróżniają bardzo ciekawe aplikacje, które przedstawiają poszczególne symbole religijne czy też święte postacie.

Każda świeca liturgiczna musi być zawsze idealnie dopasowana do danej uroczystości. Pośród wielu ogromną popularnością cieszą się świece typowo Bożonarodzeniowe, które zazwyczaj przedstawiają Świętą Rodzinę lub anioły. Z kolei na świecach komunijnych zawsze znajduje się charakterystyczny symbol IHS. https://www.meritohurt.pl/swiece-oltarzowe.html

Świeca idealna na chrzest święty

Chrzest to niezwykle ważna uroczystość w życiu każdego małego chrześcijanina. Podczas tej niezwykle ważnej uroczystości, każdy gest oraz rekwizyt mają ogromne znaczenie.

Na chrzcie świętym nigdy nie może zabraknąć idealnie dobranej świecy, którą zapala oraz trzyma w ręku ojciec chrzestny. Jest ona symbolem światła, wiary i na długie lata staje się wspaniałą pamiątką. Świeca ze chrztu może zostać ponownie wykorzystana w czasie Komunii Świętej czy też ślubu kościelnego.

Warto pamiętać o tym, że świeca na Chrzest Święty powinna zawsze być wykonana z wosku pszczelego i mieć biały lub kremowy kolor. Na takich świecach zazwyczaj znajdują się również różnego rodzaju naklejki, obrazki, tasiemki oraz koronki.