Dla ludzi wierzących istotne znaczenie ma protekcja Matki Boskiej i świętych. Dlatego srebrne medaliki z Ich wizerunkami są tak popularne. Mają zapewniać ochronę przed niebezpieczeństwem. Na jakie aspekty zwracać uwagę przy wyborze religijnej biżuterii?

Produkty srebrne czy posrebrzane?

Jeśli medalik jest kupowany z intencją, że będzie stale noszony przez resztę życia, należy zakupić wyrób w całości wykonany ze srebra. Ten metal szlachetny jest bardzo trwały, łatwo się czyści. Dewocjonalia zrobione z tego materiału nawet po latach wyglądają atrakcyjnie i zachowują swój blask.

Dla małych dzieci czy osób roztargnionych, które mogą zgubić cenny przedmiot z wizerunkiem Maryi bądź któregoś ze świętych być może lepiej sprawdzą się medaliki posrebrzane. Utrata takiego wyrobu jubilerskiego nie będzie aż tak nieodżałowana. Natomiast, jeśli przez dłuższy czas nie dojdzie do zguby, w każdej chwili można zakupić droższy model, w całości wykonany ze szlachetnego kruszcu.

W przypadku rzeczy posrebrzanej należy mieć na uwadze, że warstwa srebra z czasem może się zetrzeć. Wówczas utrzymanie jej estetycznego wyglądu jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Jeśli do tego dojdzie, warto po prostu zakupić nowy egzemplarz.

Medaliki srebrne z łańcuszkami

To najbardziej praktyczne rozwiązanie. Pozwala zawiesić święty obrazek wyryty w metalu na szyi. Najlepiej wybierać solidne wisiorki, które nie zerwą się przypadkiem, np. z powodu zaczepienia o ubranie podczas rozbierania. Posiadające solidne i praktyczne zapięcia. https://www.meritohurt.pl/srebro-medaliki-krzyzyki-lancuszki/srebro-medaliki-srebrne.html