Wiele osób w momencie, gdy dowiaduje się o chorobie nowotworowej lub innym ciężkim do wyleczenia schorzeniu, traci zapał do walki i nadzieję na odzyskanie zdrowia. Jeśli mamy w swoim najbliższym otoczeniu osobę, w u której zdiagnozowano raka, powinniśmy otoczyć ją jak najlepszą opieką i zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby odzyskała ona wiarę w powrót do zdrowia.

Moc modlitwy w leczeniu chorób

Osoby wierzące, które pokładają ufność w Bogu, bardzo często decydują się wznieść modlitwy z prośbą o uzdrowienie. Jedna z zasad wiary Kościoła Katolickiego mówi o tym, że święci patroni są pośrednikami między Bogiem a ludźmi na ziemi.

Kościół zachęca, aby modlić się do świętych patronów i powierzać im swoje największe troski. Osoby, które zostały uznane za święte, jeszcze za swojego życia dokonywały różnych cudów. Katolicy wierzą, że moc świętych patronów nadal jest żywa i doświadczyć jej można w swoim życiu. Chorzy zachęcani są do modlitwy o wstawiennictwo św. Peregryna z prośbą o odzyskanie zdrowia.

Nowenna do św Peregryna i pozytywne myślenie

Święty Peregryn był osobą, która otrzymała za życia dar uzdrowienia od samego Jezusa. W przeddzień operacji, która miała polegać na amputacji jego nogi, św. Peregyrn za sprawą żarliwej modlitwy doznał objawienia Jezusa, który za pomocą dotyku wyleczył jego chorą nogę.

Ta historia napawa wierzących nadzieją, że i oni mogą otrzymać podobny dar, jeśli tylko żarliwie o niego poproszą. Dlatego też decydują się na odmawianie nowenny do św. Peregryna, który stał się ich patronem i powiernikiem ich trosk. https://www.meritohurt.pl/modlitewniki/nowenny/nowenna-do-sw-peregryna,4943,1.html