Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowa uroczystość. Na wyjątkową uroczystość warto natomiast wybrać niepowtarzalny prezent. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej powinna przypominać nawet po wielu latach o tym wyjątkowym dniu. Popularne prezenty elektroniczne czy sportowe nie są opcją ponadczasową, która przetrwa lata. Jakie pamiątki komunijne w takim razie będą najlepsze?

Klasycznie, czyli medalik lub krzyżyk

pamiątka pierwszej komunii - Marko

Najbardziej klasyczną, ponadczasową i wyjątkową pamiątką Pierwszej Komunii Świętej jest łańcuszek z medalikiem lub krzyżykiem. To rodzice chrzestni decydują się zazwyczaj na taki właśnie prezent. Nawiązuje on bezpośrednio do charakteru tego wyjątkowego wydarzenia. Do wyboru jest tak naprawdę wiele wzorów (zobacz. Medaliki dla dziewczynek są zazwyczaj bardzo delikatne, czasami są bardziej ozdobne i mają błyszczące elementy. Dla chłopców popularne są ostatnio medaliki w kształcie prostokąta oraz klasyczne krzyżyki.

Pamiątka komunijna popularna od lat – zegarek

Zegarki chyba nigdy nie wyjdą z mody jako pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Wydawać by się mogło, że odejdą one do lamusa, aż tu nagle niesamowicie popularne wśród młodzieży stały się zegarki elektroniczne, które mają ogromne możliwości. Dzieci po prostu za nimi szaleją, więc taki prezent z pewnością spotka się ze sporym entuzjazmem. Oczywiście klasyczne zegarki dobrych marek również nie wychodzą z mody i wiele dzieci w wieku komunijnym będzie zachwycona takim prezentem. Pamiątka komunijna w formie zegarka to bardzo dobry pomysł na wyjątkowy prezent.