Filmy chrześcijańskie – jak wiadomo nie od dzisiaj – potrafią w doskonały sposób umocnić naszą wiarę i przybliżyć się do Boga. Dzięki nim, istnieje również możliwość poznania własnych przekonań i Biblii. Mowa oczywiście nie tylko o filmach pokroju Pasji, filmu o tytule Bóg nie umarł czy Przełęczy ocalonych. Filmy dla chrześcijan to również takie, które w sposób nieco bardziej dokumentalny ukazują wiarę, a także świętych.

Filmy chrześcijańskie o świętych

Filmy chrześcijańskie najczęściej są przepełnione dokumentami. Wśród nich prym obecnie wiodą na przykład filmy o świętym Janie Pawle II, które opowiadają jego historię życia, począwszy od dzieciństwa przez wojnę aż po piastowanie roli papieża w Kościele Chrześcijańskim. Inne, niezwykle popularne filmy opowiadają między innymi o Franciszku z Asyżu.

Nie można jednak również zapominać o filmach fabularnych, które również nazywa się mianem chrześcijańskich. Wśród nich znajduje się na przykład film Pasja, który jest jednym z najbardziej lubianych i wciąż najczęściej oglądanych filmów nie tylko przez osoby wierzące. Innym jest chociażby Bóg nie umarł i Bóg nie umarł 2, czyli filmy, które umożliwiają umocnienie naszej wiary w Boga i jego istnienie.

Obecnie filmy tego typu można nie tylko obejrzeć w Internecie, ale również zakupić na DVD w sklepach z dewocjonaliami, bądź wypatrywać w telewizji, gdzie często – w szczególności w okresie świąt – są emitowane.