Religijne upominki

Uroczystości kościelne, w których bierzemy udział, często wiążą się z dylematami dotyczącymi kupna prezentu. Chcąc, aby podarunek był symboliczny i przypominał o dniu ważnego wydarzenia przez długie lata, często decydujemy się dewocjonalia, które obecnie w bardzo elegancki i gustowny sposób pełnią swoją funkcję.

Skromny różaniec ozdobą młodych

Minimalistyczna bransoletka w postaci różańca sprawdzi się szczególnie wśród dzieci, ponieważ nie jest zobowiązująca, a jednocześnie w praktyczny sposób sprawdzi się przy wszelkich okazjach, podczas których może zostać wykorzystana. Idąc z duchem czasu, różańce ewoluowały, dostosowując się do grup wiekowych, co jest dużą zaletą i sukcesem pomysłodawców. Kojarzone ze świecidełkiem, zamkniętym w pudełku, dziś zyskały na funkcjonalności, dzięki czemu młodzi ludzie mogą w oryginalny sposób z nich korzystać.

Krzyż Benedyktyński – tradycja w nowym wymiarze

Sakramentalium w postaci krzyż św Benedykta srebrny do tej pory stanowiło medalik służący do osiągania skutków duchowych. Samo wybrzmienie przekonuje o powadze symboliki tego przedmiotu, jednak warto jest, aby nie traktować go nazbyt patetycznie. Jak wszystkie religijne gadżety, wiąże się z nim historia i tradycja, jednak obecne medaliki z wizerunkiem świętego benedyktyna to z pewnością zapamiętywalny prezent w nowoczesnym wydaniu, który zawsze skłoni do refleksji, ale jednocześnie nie będzie zobowiązujący.