Nowa gromnica dla świeżo urodzonego dziecka

Z pewnością każdy słyszał o pięknej świecy jaką jest gromnica. Jest to świeca będąca symbolem Matki Boskiej Gromnicznej, która swoje święto obchodzi na początku lutego. To właśnie wtedy do kościoła warto zabrać ze sobą swoją gromnicę, aby ponownie poświęcić ją.

Symboliczna świeca gromnica


W jakim miejscu można kupić nową piękną świecę gromnicę? Najlepszym do tego miejsca będzie sklep z dewocjonaliami stacjonarny lub w internecie. To właśnie tam można kupić prostą klasyczną gromnicą lub gromnicę bardziej ozdobną z https://www.meritohurt.pl/swiece-gromnice.html . Często mówi się, że każdy wierzący człowiek powinien posiadać ją już od pierwszych chwil swojego urodzenia. Bywa ona utożsamiana ze świecą używaną podczas chrztu świętego. Gromnica to jedna z najważniejszych świecy dla każdego wiernego, to symbol opatrzności Matki Boskiej, która czuwa nad wiernym i chroni go od złego.

Gromnica


Od czego wzięła się nazwa tej pięknej symbolicznej świecy? Od gromów z jasnego nieba przed którymi chroniła wiernych. Dlatego właśnie tak wiele osób nawet współcześnie podczas silnej burzy z piorunami, zapala świece gromnice i modli się o bezpieczeństwo dla swojego domu. Ten symboliczny sposób jest znany od bardzo wielu lat wszystkim Polakom. To właśnie tak postępowały matki i babcie, aby chronić drewniane domy na wsiach przed ogniem z nieba. Dlatego właśnie świeca gromnica jest symbolem bezpieczeństwa i ochrony, jest tak bliska sercu wszystkich wierzących.