Chrzest jest najważniejszą chwilą w życiu każdego katolika. Najczęściej ma on miejsce we wczesnym dzieciństwie, w okresie z którego nie możemy mieć żadnych wspomnień. Z tego powodu pamiątka chrztu świętego ma ogromne znaczenie sentymentalne i religijne dla każdej wierzącej osoby.

Jaki prezent na chrzest?

Pamiątki chrztu świętego mogą przybierać różne postacie. Mogą być związane ściśle ze sferą religijną, jak również praktyczną. Nie ma nic gorszącego w prezencie na chrzest, który jest związany z codzienną egzystencją malucha lub wręcz z nim osobiście.

Do najpopularniejszych prezentów na chrzest zaliczyć można:

 

– Pismo Święte lub też złoty lub srebrny łańcuszek z medalikiem. Jest to prezent bardzo ściśle związany z charakterem uroczystości chrztu

 

– prezenty praktyczne w postaci fotelika do karmienia, ubranek dla malucha itd. Jeśli szukamy pamiątki chrztu dla chłopca, nie ma nic niestosownego np. w foteliku do karmienia w kształcie samochodu

 

– prezenty związane z samym dzieckiem, czyli np. pierwszy ząbek, pukiel włosów lub odciśnięta w glinie nóżka

 

Jak więc widać wersji i podejść do zagadnienia związanego z chrztem dziecka i prezentem na tę uroczystość jest bardzo wiele. Nie ma żadnych ustalonych z góry reguł. Wszystko co jest związane z pomocą w opiece nad dzieckiem, podkreśleniem charakteru uroczystości i zachowaniu w pamięci tych wydarzeń jest jak najbardziej mile widziane i pożądane.