Co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym?

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne i właśnie teraz jest najlepszy czas na to, aby kupić pewne rzeczy do skompletowania koszyczka. W Polsce to tradycja i trudno wyobrazić sobie obchodzenie tych świąt bez wejścia do kościoła w celu poświęcenia jajek i innych smakołyków.

Baranki wielkanocne do koszyczka


Jednym z symboli Świąt Wielkanocnych jest bez wątpienia niewinny baranek. To właśnie takie baranki wielkanocne wkłada się do koszyczka wraz z różnymi przysmakami, które później wylądują na świątecznym stole. Można postawić na baranki wykonane z cukru lub czekolady, albo kupić coś bardziej trwałego i wybrać piękne baranki wykonane na przykład z porcelany. Dla niektórych to sposób na tworzenie wielkanocnych kolekcji – razem z oryginalnymi pisankami będą przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Smakołyki do wielkanocnego koszyczka


Wielkanocny koszyk pełen jest również smakołyków. Powinny znaleźć się w nim pyszne wędliny, które później wylądują na śniadaniu wielkanocnym. Bardzo ważne są jajka, a także sól i woda do poświęcenia. Wiele osób do koszyczka wkłada też owoce takie jak pomarańcze i cytryny, kawałek chrzanu potrzebnego do przygotowania sosu do jajek, oraz inne ulubione przysmaki. Tradycyjnie w koszyczku swoje miejsce powinna znaleźć też babka drożdżowa, którą później podaje się na stół. Im większy i bogatszy koszyk tym lepiej, ale nawet malutki i skromny będzie bardzo miłym nawiązaniem do tradycji.