Jaki prezent na chrzest?

Chrzciny to niezwykle wyjątkowa chwila w życiu każdego człowieka. Niestety przeważająca większość z nas była zbyt mała, żeby pamiętać swoje chrzciny, dlatego tak wiele ciepłych uczuć wzbudzają w nas pamiątki z tamtego okresu. Prezenty, które wręczane są chrzczonemu dziecku, po latach będą dla niego niezwykle ważne. Warto więc, aby wybrać je odpowiednio uważnie.

Pamiątka duchowa

Podstawowym rodzajem prezentu, który można wręcz małemu dziecku z okazji jego chrzcin, jest ten ściśle związany z samą uroczystością. Duchowe upominki, takie jak święte obrazki, będą idealnym sposobem na wrócenie do momentu chrztu, gdy dziecko będzie już jako dorosła osoba starała się przypomnieć tamte chwile. Obrazek na chrzest z Marko.pl jest tym bardziej wskazanym prezentem, ponieważ może w wieku jest nieco bardziej rozumnym budować więź i przywiązanie do boga, poprzez np. realizowanie przy nim modlitwy.

Biżuteria jako prezent

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast świętego obrazka wręczyć jako prezent biżuterię. Dla chłopca w tym przypadku świetnym wyborem będzie łańcuszek z krzyżykiem, a dla dziewczynki złote lub srebrne kolczyki. Dodatkowo rozważyć można np. bransoletkę na nadgarstek. Nie mniej ciekawym, a na pewno przydatnym z punktu widzenia religijnego jest różaniec, który będzie bardzo pomocy w późniejszych wspólnych modlitwach. Jak więc widać, wybór jest całkiem spory, a to powoduje, że z całą pewnością uda się dobrać odpowiedni prezent na chrzest.