Wielu z nas codziennie modli się na różańcu. Często do rozważania tajemnic z życia Jezusa i Maryi wykorzystujemy każdą wolną chwilę – na przykład czas dojazdu do pracy czy do szkoły. Tradycyjny różaniec jednak łatwo zagubić w pociągu, czy autobusie, dlatego warto skorzystać z ciekawego i wygodnego rozwiązania, jakim jest różaniec bransoletka na rękę.

Różaniec bransoletka – gadżet, który masz zawsze przy sobie

Noszenie różańca na ręku w formie biżuterii ma szereg zalet. Przede wszystkim zawsze mamy go przy sobie. Jest gotowy, gdy chcemy odmówić „Anioł Pański” w południe, czy „Koronkę do Miłosierdzia Bożego” o godzinie piętnastej. Co więcej, religijna ozdoba przypomina nam o regularnej modlitwie i o tych, za których wznosimy oczy ku niebu.

Ta szczególna biżuteria może stanowić także znak rozpoznawczy katolików, być symbolem przyznawania się do wiary i kościoła w miejscach publicznych. Gdy ktoś zauważy krzyż na bransoletce, będzie wiedział, że ma do czynienia z katolikiem.

Kto może nosić różaniec w postaci bransoletki?

Biżuteria w postaci bransoletek niegdyś stanowiła domenę kobiet. Dziś jednak, gdy wybierzemy odpowiedni model, nadaje się także dla mężczyzn. Dostępne są także modele o mniejszej średnicy, pasujące na drobne rączki dzieci.

Panie mogą nosić różańce bransoletki wykonane z pięknych, różnobarwnych minerałów. Panom poleca się bardziej surowe, z egzotycznego drewna, czy ciemnych kamieni.