Lampiony na roraty są również określane jako lampiony adwentowe. Wykorzystuje się je na całym świecie podczas Mszy Świętej na roratach.

Msza adwentowa

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Pierwsza Msza Święta adwentowa powinna odbyć się rankiem lub po południu w czasie adwentu. Podczas adwentu dzieci zajmują się zapalaniem lampionów, które są symbolem serca pełnego oczekiwania i gotowego na przyjście Jezusa Chrystusa. Największą popularnością cieszy się lampion na roraty z papieru, który jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Lampiony dostępne są w wielu wzorach oraz kolorach, dlatego każdy raczej powinien znaleźć model, który przypadnie mu do gustu.

Wybór lampionu na roraty

Warte uwagi są też trwałe plastikowe lampiony adwentowe, które wyposażone zostały w lampę LED. Każdy lampion został na roraty został wykonany ze szczególną dbałością o detale w specjalnie do tego przygotowanych pracowniach. Warto również pamiętać, że spełniają one wszelkie standardy bezpieczeństwa wyznaczone przez przepisy prawne. Dlatego właśnie posiadają światło LED zamiast standardowych wejść na świeczkę. Warto jednak dodać, że po zapaleniu efekty są niesamowite i niepowtarzalne. Z pewnością pozwolą się wyróżnić na tle innych lampionów. Najlepiej wybierać lampiony od sprawdzonych producentów, którzy wiele lat działają na rynku. Wtedy można mieć pewność, że każdy element powstał na bazie wysokiej jakości materiałów, które są bezpieczne dla dziecka.