Zdecydowana większość Polaków deklaruje przynależność do wiary katolickiej. Część z tych osób regularnie chodzi do kościoła, nosi medalik z matką Boską na szyi oraz ozdabia ściany obrazami z wizerunkami świętych. Większość z nas posiada w domu takie obrazy, ale gdy pada pytanie, gdzie je kupić większość osób się zastanawia. Obecnie obrazy religijne można kupić w wielu miejscach i nie trzeba od razu udawać się do Częstochowy.

Kupisz online i w sklepie

Jak wiemy w internecie można kupić praktycznie wszystko. Sytuacja wygląda podobnie z dewocjonaliami i obrazami religijnymi. Są sklepy internetowe o typowo religijny profilu, które sprzedają tylko przedmioty związane z taką tematykę. Ponadto Obrazy religijne od Merito Hurt można dostać także w sklepach z dewocjonaliami. Innym rozwiązaniem jest zakup ich od prywatnych osób na popularnych portalach aukcyjnych. Dla mniej obeznanych w internecie są stacjonarne sklepy z dewocjonaliami. Zazwyczaj można je spotkać przy kościołach czy klasztorach. Obraz religijny można przywieźć także jako pamiątkę z pielgrzymki. W okolicach popularnych sanktuariów z pewnością nie będzie problemu, by je kupić.

Jakie obrazy wybrać?

To jaki obraz wybieramy zależy od tego z jakim przeznaczeniem go kupujemy. W przypadku, gdy będzie on przeznaczony do naszego prywatnego użytku można kierować się wyłącznie własnym gustem, upodobaniami, podejściem do wiary itp. Wówczas mamy szeroki wybór od portretowych, przedstawiających Jezusa czy Matkę Bożą, przez sceny z życia Świętej rodziny i męki Chrystusa, po te prezentujące żywoty Świętych. Z kolei kupując obraz, który ma posłużyć za prezent w pierwszej kolejności warto zastanowić się z jakiej okazji go dajemy, Gdy ma być prezentem na ślub, wówczas dobrym pomysłem jest obraz Matki Boskiej Karmiącej, z kolei na chrzciny fajnym pomysłem będzie z Aniołem Stróżem.