Wiele osób, urządzając ogródek lub np. salon, czy przedpokój, planuje ustawienie w konkretnym miejscu kapliczki lub ołtarzyku. Czasem poświęcone są one konkretnemu świętemu, Świętej Rodzinie lub Matce Boskiej.

Figurka Matki Boskiej bywa dostępna w wielu sklepach z dewocjonaliami. Może przedstawiać Matkę Bożą związaną z konkretnym miejscem – np. Fatimskiej lub z Lourdes.

Postać Matki Bożej wprowadza do otoczenia poczucie ciepła i spokoju. Dla wielu osób to bardzo ważne. Mają poczucie, że Matka Boża czuwa nad ich domem i otoczeniem.

Wielu osobom łatwiej modlić się, mając przed oczami jedno z wyobrażeń Matki Bożej. Nie każdy chce poprzestać jednak na obrazie.

Figurka Matki Bożej – www.meritohurt.pl/figurki/figurki-matki-boskiej.html przestaje być powoli domeną budynku kościelnego, czy innego związanego z wiarą. Wiele domów potrzebuje obecności takiego odzwierciedlenia Matki Bożej. I dzisiaj nikt nie ma żadnej trudności z zakupem Jej figurki. Co więcej, do wyboru są figurki różnej wielkości. Można więc kupić dostosowaną do miejsca, gdzie ma się na stałe znaleźć.

Jeśli chodzi o kapliczkę ogrodową, zazwyczaj znajduje się ona w widocznym, a jednocześnie zacisznym miejscu. Ma ono bowiem sprzyjać modlitwie, czy po prostu refleksji.

Posiadając własną kapliczkę lub ołtarzyk dedykowany Matce Bożej, wiele osób czuje się lepiej. Czują mocniej opiekę Matki Bożej nad sobą i całą swoją rodziną. To bardzo ważne uczucie, dzięki któremu można znaleźć spokój ducha.

Wiele figurek dostępnych w sklepach to nawiązania do konkretnych figur powstałych z jakichś okazji, czy dla uczczenia konkretnych wydarzeń. np. objawień. Dlatego, jeśli jakieś objawienie jest dla kogoś z jakichś powodów ważne, może zakupić odpowiednią figurkę Matki Boskiej.